Print Friendly, PDF & Email

طی مراسمی با حضور جانشین فرماندهی سپاه الغدیر استان، جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت مرکزی یزد و مسئول بسیج رسانه استان و جمعی از  اصحاب رسانه ضمن قدردانی از خدمات «امیرعباس حیران» مسئول قبلی کانون بسیج شهرستان یزد، «امیر رضا زاده» به عنوان مسئول جدید این کانون معرفی شد.

به گزارش پایگاه خبری یزدباما به نقل از خبرگزاری ایسنا – یزد؛ سرهنگ «حمیدرضا محدث» جانشین فرماندهی سپاه الغدیر استان یزد در اقشار بسیج در این مراسم، از اصحاب رسانه به عنوان افسران جنگ شناختی یاد کرد و گفت: نقش رسانه‌ها در این جنگ ترکیبی بسیار حائز اهمیت و موثر است.

وی ضمن گرامیداشت یاد شهدای انقلاب و شهدای مقاومت اسلامی مردم فلسطین، هدف از برگزاری این نشست تکریم و معارفه را ایجاد تحول و بهبود شرایط در ادامه اقدامات انجام شده‌ی گذشته ذکر کرد.

محدث در ادامه به انتظاراتی که از بسیج رسانه و کانونهای این حوزه می‎رود نیز اشاره و تصریح کرد: اولین هدف و انتظار از بسیج رسانه، ایجاد جبهه واحد رسانه‌ای انقلاب اسلامی در سطح شهرستانها و استان است تا شاهد تحول در سازمانها و رسانه‌ها به نفع انقلاب اسلامی باشیم.

وی لازمه تحقق این هدف را انعقاد تفاهم‌نامه با سایر دستگاه‌ها و انجام برنامه‌های مشترک با آنها در راستای جهاد تبین و جهاد امیدآفرینی ذکر کرد و تشکیل قرارگاه رسانه‌ای در سطح شهرستان و جریان سازی رسانه‌ای و کمک به مدیریت افکار را از از دیگر اقدامات موثر در این رابطه برشمرد.

جانشین فرماندهی سپاه الغدیر در بسیج اقشار از دیگر ماموریت‌های کانون بسیج رسانه را نقش‌آفرینی در رویدادهای رسانه‌ای از جمله جشنواره ابوذر، نمایشگاه‌های مربوط به رسانه و سایر برنامه‎ها عنوان و اضافه کرد: شبکه سازی رسانه‌ای از دیگر ماموریت‌های کانون‌های بسیج رسانه به منظور ایجاد جریان رسانه‌ای و عملیات بازنشر در رسانه‌هاست.

وی کمک به تهیه اطلس رسانه‌ای را از دیگر اقداماتی خواند که کانون‌ها می‌توانند انجام آن را پیگیری کنند.

محدث بر آموزش و توانمندسازی رسانه‌ای و ارتقای مستمر سطح سواد رسانه‌ای در بین اصحاب رسانه را نیز خواستار شد و گفت: آموزش و پرورش کادر و خبرنگار در تراز انقلاب اسلامی باید مورد اهتمام بسیج رسانه باشد و رسانه‌ها به امیدآفرینی در جامعه سوق داده شوند.

وی از ماموریت‌های مهم دیگر بسیج رسانه را ارتباطات و تعاملات درون و برون تشکیلاتی با عضویت در شوراهای مختلف شهرستان و استان، ارتباط با دستگاه‌ها و مقامات سطح شهرستان با پیگیری اقدامات و وظایفی که بر دوش آنان است، بیان کرد و گفت: رسانه‌ می‎تواند در حل مسائل مردم بسیار موثر باشد و از جمله ابزارهای تحقق این امر نیز مطالبه گری رسانه‌هاست تا مسئولان همواره وظایف خود برای پاسخگویی به رسانه‌ها که با افکار عمومی در ارتباط هستند را مدنظر داشته بشاند.

وی گفت: انتظار داریم رسانه‌ها به روز باشند و کانون بسیج رسانه در این راستا گام بردارد و به مسائل مبتلا به جامعه و آسیب‌های اجتماعی بپردازد.

محدث با بیان این که بسیج به طول و عرض جغرافیای انقلاب اسلامی است و همه کسانی که دل در گروی انقلاب اسلامی دارند همواره تحت حمایت بسیج هستند، ابراز امیدواری کرد که ضمن حفظ دستاوردهای بسیج، کارکردهای آن در جهت رشد و ایجاد تمدن اسلامی و زمین‌ساز دولت ظهور امام زمان(عج) به فراتر از مرزهای جغرافیایی کشور نیز بسط یابد.

وی ضمن قدردانی از خدمات «امیرعباس حیران» مسئول قبلی کانون بسیج شهرستان یزد، او را در جریان جنگ ترکیبی امروز جزو افراد با خدمات چندمنظوره ذکر کرد و برای ادامه فعالیتهایش در عرصه‌های مختلف از جمله به عنوان مسئول بسیج کانون مداحان شهرستان آرزوی موفقیت کرد.

جانشین فرماندهی سپاه الغدیر در بسیج اقشار استان در ادامه «امیر رضا زاده» مسئول جدید کانون را نیز انسانی صاحب ایده و خلاقیت خواند و ابراز امیدواری کرد با همکاری همه اصحاب رسانه شاهد تحول جدیدی در این حوزه باشیم.

محدث در پایان توصیه کرد: کانون بسیج رسانه در دوره جدید از ظرفیت‌های بیست‌گانه اقشار بسیج استفاده کند و تعامل مناسبی نیز به صورت ویژه با پایگاه‌های مقاومت بسیج محلات که در رفع مشکلات محله تعاملات خوبی با مردم دارند، صورت گیرد.

سرهنگ «دشت آبادی» جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت مرکزی یزد نیز رسانه را مهمترین ابزار در جنگ شناختی و معادلات امروز  دنیا دانست و گفت: امروز یک رژیم کودکش غاصب با بهره‌گیری از ابزار رسانه به راحتی جنایات می‌کند و با وجود همه روشنگری‌هایی که در مورد این اتفاق صورت گرفته و واکنش‌هایی که از سوی امت‌های جهان شاهدیم ولی همچنان در حوزه بین‌الملل، جنایات خود را با خباثت ادامه می‎دهد.

وی رسانه را قشری موثر به ویژه در حوزه تمدن سازی و ساختارسازی برای زمینه سازی ظهور خواند و گفت: استفاده از این ظرفیت به ویژه در حوزه امیدآفرینی در جامعه بسیار حائز اهمیت است و امیدواریم بسیج رسانه در این ماموریت موفق‌تر از گذشته عمل کند.

دشت آبادی در پایان از خدمات «امیرعباس حیران» مسئول قبلی کانون بسیج رسانه شهرستان قدردانی و برای «امیررضا زاده» مسئول جدید این کانون در جهت تعالی بخشی به این مجموعه آرزوی توفیق کرد.

«علی محمد پارسائیان» مسئول بسیج رسانه استان هم با اشاره به راه اندازی کانون‌های بسیج رسانه در اغلب شهرستانهای یزد و پیگیری راه اندازی این کانونها در برخی شهرستانهای دیگر استان، هدف از راه اندازی این کانون‌ها را حمایت از خبرنگاران و رفع مشکلات آنها ذکر کرد.

وی با تاکید بر این که حتماً از خدمات «امیرعباس حیران» در بسیج رسانه همچنان استفاده خواهد شد، گفت: امیدواریم همه اصحاب رسانه همکاری خوبی نیز با «امیررضازاده» مسئول جدید کانون شهرستان برای پیشبرد اهداف عالی بسیج رسانه داشته باشند.