Print Friendly, PDF & Email

احمد معین قفقازی خبرنگار سینما ،تئاتر پایگاه خبری یزد باما :نشست خبری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد و دبیر یازدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

علی غیاثی ندوشن روز سه شنبه در نشست خبری یازدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی اعلام وصول 618 اثر به جشنواره افزود : از این تعداد کار ارسالی 189 اثر مربوط به تهران  و به ترتیب  یزد با 57 ، اصفهان 47 و قم با 35 اثر در رتبه بعدی قرار دارند ، درمیان آثار رسیده 57 اثر متعلق به کارگردانان زن است که نوید حضور بهتر زنان در عرصه فیلمسازی را می دهد.

وی در ادامه گفت : طرح هشت قدم در دهمین دوره  جشنواره شامل کارگاههای آموزشی فیلمسازی برگزار شد که  در این دوره نیز با توجه به موفقیت های کسب شده دوره قبل برای فیلمسازان  کارگاههایی درحوزه  تدوین ، نویسندگی ، فیلنامه نویسی  با عنوان طریق الرضا (ع) در یازدهمین دوره جشنواره به  اجرا در خواهد آمد .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد پیرامون اهداف جشنواره گفت : یازدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی جشنواره با هدف توسعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، شناسایی تولیدکنندگان آثار برتر فرهنگی وهنری در زمینه سیره و بهره گیری از هنر سینما در ترویج موضوعات ارزشی و دینی ، اخلاقی و سبک زندگی در دو بخش اصلی داستانی کوتاه و مستند کوتاه برگزار می شود.

همچینین وی افزود : اعضای هیئت انتخاب بخش داستانی جشنواره را رقیه توکلی، طیبه فلکیان و مسعود امینی تیرانی تشکیل می دهند و همچنین اعضای هیئت انتخاب بخش مستند نیز متشکل از لقمان خالدی، مهدی قربان پور و معین کریم الدینی است که از مستندسازان خوب کشور هستند.

مدیر کل ارشاد یزد در پایان به شیطنت های فضای مجازی اشاره کرد و گفت: بعضی از رسانه ها از مبالغی به عنوان بودجه جشنواره یاد کرده اند که صحت ندارد.

وی در مورد دلیل انتخاب موسسه توسعه آسمان هنر را برای برگزاری جشنواره گفت : کیفیت کار موسسه توسعه آسمان هنر، وجود واحد سینمایی آن، همچنین تلاش برای تامین هزینه ها از طریق اسپانسر و حامی مالی از دلایل انتخاب موسسه توسعه آسمان هنر برای برگزاری جشنواره است.

و ی در خاتمه افزود  اداره کل ارشاد از همراهی سایر موسسات برای برگزاری جشنواره در سال های آتی اسقبال و حمایت می کند.

لازم به ذکر است یازدهمین جشنواره ملی مستند و فیلم کوتاه رضوی یزد از 18 تا 20 مرداد ماه سالجاری توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد برگزار می شود و مراسم اختتامیه آن نیز 21 مردادماه همین سال برگزار خواهد شد.

618 فیلم ،قدم به  جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی گذاشتند

618 فیلم ،قدم به جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی گذاشتند