سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان
Print Friendly, PDF & Email

رقیه توکلی کارگردان یزدی توانست با فیلم “مهران” که درباره یزد و دفاع مقدس است در سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان دو جایزه ویژه را تصاحب کند.

به گزارش پایگاه خبری یزد باما به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد؛ آیین اختتامیه سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با معرفی نفرات برتر بخش های مختلف این رویداد سینمایی برگزار شد.

جایزه “سیفژ در بخش بین الملل” جشنواره به فیلم فریتزی از کشور آلمان به کارگردانی رائف کوکوال و ماتیاس برون اعطا شد.

جایزه “فیلم‌ کوتاه پویانمایی” در بخش بین الملل به فیلم قدم یازدهم به کارگردانی مریم کشکولی نیا اعطا شد.

جایزه معرفی برنده “فیلم کوتاه داستانی در بخش بین الملل” به فیلم روزه تابستانی به کارگردانی عبدنور زیان اعطا شد.

جایزه دستاورد هنری “فیلم‌های بلند سینمایی در بخش بین الملل” به فیلم لوپتو به کارگردانی عباس عسگری، جایزه بخش بهترین بازیگر این بخش به فیلم خورشید به بازیگری روح الله زمانی و جایزه بهترین فیلمنامه به فیلم آن سوی رودخانه به آرویند سیواکومارون اعطا شد.

پروانه زرین و دیپلم افتخاری جایزه بخش “بهترین کارگردانی بخش بین الملل” به فیلم خورشید به کارگردانی مجید مجیدی اعطا شد که جایزه خود را به جامعه حوزه سلامت و پرستاران و پزشکان تقدیم کرد.

پروانه  زرین و جایزه بهترین فیلم در بخش بین الملل و فیلم‌های بلند سینمایی به فیلم خورشید به کارگردانی مجید مجیدی و امیر بنان و جایزه ویژه هیات داوران در بخش بین الملل به فریدون نجفی برای فیلم بچه گرگ‌های دره سیب اعطا شد.

پروانه زرین “هیات داوران کودک و نوجوان در بخش بین الملل” به فیلم فریتزی به کارگردانی رائف کوکوال اعطا شد.

دیپلم افتخار بخش “کرونا روایت” به فیلم ملاقات آخر به کارگردانی محمد مهدی فکریان اعطا شد.

جایزه ویژه “دبیر جشنواره” به حسین قناعت برای فیلم سلفی با رستم، رقیه توکلی برای کارگردانی فیلم سینمایی مهران و محمد حسین صادقی برای تهیه و تولید فیلم پویانمایی لوپتو اهدا شد.

دیپلم افتخار بهترین فیلم بخش “وب سری” به علی درخشی کارگردان مجموعه کووید ۱۹ اهدا شد.

پروانه زرین و دیپلم افتخار و جایزه بخش “فیلم‌های کوتاه پویانمایی” به موضوع پیوند با طبیعت و دوستی با حیوانات بر تکنیک خلاقانه به مریم کشکولی نیا کارگردان فیلم قدم یازدهم اهدا شد.

پروانه زرین و دیپلم افتخاری “فیلم کوتاه داستانی” به رضا نجاتی کارگردان فیلم شوفر اهدا شد.

به دلیل توجه به حق آموزش، پروانه زرین “فیلم بلند داستانی” به محمد صالحی نژاد کارگردان فیلم پیله و پروانه اهدا شد.

دوربین طلایی و جایزه ویژه یونیسف در بخش فیلم‌های بلند و کوتاه و پویا نمایی به دلیل پرداختن به موضوع مهم کودکان کار به کارگردان پویا حیدری اوره به فیلم بعد ازاتفاق اهدا شد.

پروانه زرین “بهترین دستاورد فنی و هنری در بخش سینمای ایران” به کیوان مقدم طراح صحنه فیلم سینمایی خورشید اهدا شد.

پروانه زرین و دیپلم افتخاری بخش “بهترین بازیگر” به  دلیل بازی صمیمانه و باورپذیر به محمدرضا عالی ور فیلم بچه گرگ‌های دره سیب اهدا شد.

به دلیل نگاه انسانی و توجه ویژه به آرامش و زندگی صلح آمیز کودکان پروانه زرین “بهترین فیلمنامه” به فریدون نجفی فیلمنامه نویس و کارگردان فیلم سینمایی بچه گرگ‌های دره سیب اهدا شد.

جایزه هیات داوران “زاون قوکاسیان” به دلیل نگاهی متفاوت و اثرگذار به زندگی کودکان کار و نقش آموزش در زندگی آن‌ها پروانه زرین به فیلم خورشید به کارگردانی مجید مجیدی اهدا شد.

به دلیل نگاه قدرشناسانه به دوران دفاع مقدس پروانه زرین و دیپلم افتخاری “شهید بهنام محمدی” به رقیه توکلی کارگردان فیلم سینمایی مهران اهدا شد.

به دلیل توجه به امنیت کودکان بدون نظر گرفتن ملیت، رنگ و نژاد پروانه زرین “بهترین کارگردان” به مجید مجیدی کارگردان فیلم سینمایی خورشید اهدا شد.

به دلیل توجه به استقلال هویتی کودکان و احترام به حریم خصوصی کودکان پروانه زرین “بهترین فیلم” به مجید برزگر تهیه کننده فیلم سینمایی بچه گرگ‌های دره سیب اهدا شد.

به دلیل توجه ویژه به اهمیت شادابی و طراوت کودکان “جایزه ویژه هیات داوران” به مهین جواهریان کارگردان فیلم کوتاه پویانمایی بعله اهدا شد.

پروانه زرین و دیپلم افتخاری “هیات داوران برای بخش کودکان و نوجوانان” به فیلم بازیگوش‌ها به کارگردانی نادره ترکمانی اهدا شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد به رقیه توکلی  هنرمند یزدی برای موفقیت در این جشنواره پیام تبریکی صادر کرد.مجید جوادیان زاده با تبریک این موفقیت ،برای این هنرمند در سایر مراحل فعالیت سینمایی آرزوی توفیق و سربلندی کرده است.