Print Friendly, PDF & Email

پایگاه خبری یزد باما : به نقل از سایت انجمن نمایش یزد: مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی در آیین پایانی سومین جشنواره تئاتر فجر استانی یزد، شامگاه یک شنبه 17دی ماه 96، در سالن اصلی مجموعه تالار هنر یزد، برگزار شد، گفت: برگزاری جشنواره های تئاتر فجراستانی، به گونه ای تمرین تورهای تئاتری است که باید جدی گرفته شود.

مهدی شفیعی که به همراه اتابک نادری، مرضیه برومند و حاجیان از تهران به یزد سفرکرده بود، درادامه سخنانش افزود: برگزاری تورهای تئاتری نباید به روزهای جشنواره تئاتر فجراستانی محدود شود، بلکه این روزها باید تمرینی باشند تا در طول سال نیز این گونه رویدادهای خوب تئاتری رقم بخورد.

وی گفت: جشنواره فجر استانی در استان های لرستان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، بوشهر، یزد و مرکزی از28 دی ماه تا 9 بهمن ماه، برگزار شده ومی شود.

این مدیر فرهنگی، در بخش دیگری از سخنانش گفت: باور داریم که تئاتر برای مخاطب است، بنابراین باید مخاطب را جدی بگیریم و در تولید یک اثرخوب بکوشیم.

شفیعی با بیان این که انجمن هنرهای نمایشی استان یزد، یکی از بهترین انجمن های کشور است، گفت: در زمان ریاست آقای دهقان هراتی نیز شاهد اتفاقات خوب تئاتری در استان یزد بودیم و امیدواریم که به زودی شاهد افتتاح کامل سالن بلک باکس مجموعه تالار هنر نیز باشیم.

وی افزود: در تفاهم نامه سال 96، مبلغ 200 میلیون تومان برای انجمن یزد در نظر گرفته ایم که بخشی از آن پرداخت شده است.

مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی در  پایان سخانش با اشاره به حضور مرضیه برومند گفت: خانم برومند در پی این هستند تا در کنار جشنواره عروسکی مبارک، حرکت جدیدی را آغاز کنند و برای همین در یزد حضور دارند که شکل گیری این حرکت برای فرهنگ و هنر یزد می تواند سودمد باشد.

محمود دهقان هراتی، معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد، محمدرضا صاحب جلال رییس انجمن هنرهای نمایشی یزد، مرضیه السادات برومند یزدی کارگردان صاحب نام سینما و تلویزیون، سید حسین پیغمبری از پیشکسوتان هنر نمایش یزد، به همراه مهدی جمالی نژاد، شهردار یزد از دیگر سخنرانان آیین پایانی سومین جشنواره تئاتر فجر استانی بودند.

شهردار یزد، در بخشی از سخنانش گفت: متاسفانه زیرساخت های فرهنگی و هنری ما، زیبنده و متناسب با توانایی های هنرمندان یزدی نیست.

جمالی نژاد افزود: در این مدت کوتاهی که به عنوان شهرداربه یزد آمده ام، در هر برنامه و نشست فرهنگی هنری مانند اجرای موسیقی و تئاتر که شرکت کردم، متوجه توانایی بالای هنرمندان یزدی شده ام.

شهردار یزد در پایان سخنانش با اشاره به دغدغه و رویکردی فرهنگی و هنری اعضای شورای شهر یزد، گفت: دوستانم در شورای شهر هم قسم شده اند تا برای بهبود شرایط فرهنگی هنری یزد فعالیت کنند تا بتوانیم به کمک هم تحولی در این زمینه ایجاد کنیم، بنابراین گمان کنم آینده آینده خوبی برای یزد باشد.

اجرای نقالی توسط مسعود اکرمی هنرمندی از شهرستان ابرکوه و نیز موسیقی سنتی توسط گروه «راز» از دیگر برنامه های آیین پایانی سومین جشنواره تئاتر فجر استانی یزد بود.