Print Friendly, PDF & Email

پایگاه خبری یزد باما ؛ سید خلف حوتی نژاد معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد ، پیرامون نشست انجمن های فرهنگی و هنری که روز پنج شنبه 95/4/10 در محل استانداری یزد برگزار شد یادداشتی را در صفحه اینستاگرام شخصی خود درج نمود که در ادامه می خوانیم :سید خلف حوتی نژاد:
در دیدار استاندار با هنرمندان وقت اجازه نداد بگویم که :
جناب اقای استاندار
عرصه فرهنگ و هنر ، عرصه تضارب ارا ، اختلاف سلیقه و رنگین کمان اندیشه هاست ؛ عرصه ایی که انسان هایی با احساس ظریف ، قدرت بیان صریح و نگاه موشکافانه ان را هدایت می کنند.
هنرمند همیشه جلوتر از جامعه تلاش می کند با نگاه و باور خود مسیر پیشرفت را برای مردمش روشن کند .
عرصه فرهنگ و هنر پر از برداشت ها و تعاریف های گوناگون به گستردگی خود فرهنگ است ،و هر کسی از ظن خود یاری و از اندیشه خود همراهی برای این بزرگ می شود . و در این بین هستند افرادی که اصرار بر فهماندن فهم خود به جامعه و پافشاری برای حاکم کردن نگاه خود دارند.
متاسفانه فضای هنری که فضاییست تخصصی با شاخص های متفاوت نقدپذیری و دگراندیشی دستخوش سیاست زدگی و اعمال نظر افرادی غیر متخصص شده است که به اسم دین ، به اسم فرهنگ دارالعباده در نقش دایه دلسوزتر از مادر هنجارشکنی  کرده و فضای هنری استان را به ناامنی و نا امیدی می کشانند .لغو کنسرت ها، بی اخلاقی در فضای رسانه های غیر مجاز، نشر اکاذیب و هتک حرمت ها دستاورد این نگاه و این تفکر است.
جناب اقای میرمحمدی عزیز
حوزه فرهنگ و هنر استان در حال حاضر نیازمند به پول و امکانات نیست ؛ فقط یه تکیه گاه  می خواهد چون شیرکوه ، همین.
کمک کنید قانون به تعداد افراد جامعه تکثیر نشود.

سید خلف حوتی نژاد

 

لازم به ذکر است  نشست انجمن های فرهنگی و هنری استان با حضور استاندار یزد ، مدیرکل حوزه استاندار ، مشاور استاندار و مدیرروابط عمومی استانداری ، مشاور فرهنگی  وارتباطات استاندار ، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعی از اهالی فرهنگ و هنر در روز پنج شنبه 95/4/10 در سالن زنده یاد حمیدیا استانداری یزد برگزار شد .