Print Friendly, PDF & Email

پایگاه خبری یزدباما ؛

پایگاه خبری یزد باما : به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد ، اختتامیه هفته عکس و فیلم یزد با افتتاح نمایشگاه عکس گروهی از 32عکاس،تجلیل از اکبر الفت عکاس انقلاب یزد و گرامیداشت یاد و خاطره محمدرضا عربشاهی با حضور خانواده این هنرمند فقید برگزار شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد دراین مراسم با اشاره به اینکه استان یزد از ظرفیت های بالایی در حوزه عکس و فیلم برخوردار است،اظهار داشت:کهن شهر یزد به علت وجود آثار و ابنیه های زیاد میراثی و فرهنگ عامه ای که در بین مردم این استان وجود دارد توانسته است ظرفیت و پتانسیل خوبی را برای هنرمندان ایجاد نماید.
علی غیاثی ندوشن در ادامه ازتداوم کلاسهای آموزشی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن سینمای جوانان استان یزد خبر داد و گفت:بمناسب برگزاری یازدهمین جشنواره فیلم رضوی کارگاههای متنوع آموزشی در یزد برگزارشد.
وی  به کارگاه فیلمنامه نویسی محراب کاشانی که بمناسبت جشنواره فیلم رضوی برگزار شد اشاره کرد و گفت:سعی خواهیم این کلاسهای اموزشی تا پایان سال تداوم و استمرار داشته باشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد همچنین از افتتاح سالن سینمای هنر و تجربه در یزد خبر داد و افزود:چهارشنبه این هفته سالن سینمای هنر و تجربه در مجتمع سینمایی تک با حضور مدیران سازمان سینمایی افتتاح و آغازکار می کند.
محمد حسین روشن بخش رییس انجمن سینمای جوانان استان یزد نیز در این مراسم به ارائه گزارشی از روند از هفته فیلم و عکس یزد پرداخت و گفت:در این هفته 26فیلم اکران شد.
به گفته وی16فیلم هنرجویی،6فیلم از حسین صراف و مهدی مرعشی از هنرمندان برجسته یزدی و4فیلم از تولیدات دهه 60انجمن سینمای جوانان یزد که توسط آقایان بحری،بقائیان،حاجی ده آبادی و خانم فلکیان ساخته شده بود اکران گردید.
بنابراین گزارش، نمایشگاه عکس گروهی از 32عکاس یزدی در محل نگارخانه مجتمع امام علی(ع) به مدت یک هفته میزبان علاقه مندان است.یادآوری می شود،بمناسبت تجلیل از اکبر الفت عکاس انقلاب یزد نیز،11 عکس از این هنرمند برپاشد.

افتتاح نمایشگاه عکس گروهی از 32عکاس یزد

افتتاح نمایشگاه عکس گروهی از 32عکاس یزد