Print Friendly, PDF & Email

اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان یزد با توجه به تغییر روند عضویت صندوق هنرمندان اطلاعیه ای صادر کرد.

پایگاه خبری یزد باما ؛اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد اعلام کرد:با توجه به تغییر روند عضویت صندوق هنرمندان مقتضی است هنرمندانی که نسبت به بارگذاری مدارک و معرفی نامه در سایت صندوق هنرمندان اقدام نموده و تا به حال پیامکی مبنی بر تایید یا عدم تایید از سمت صندوق  ارسال نشده نسبت به مراجعه به اداره کل و کارشناس مربوطه جهت پیگیری امور اقدام فرمایند.

ضمنا هنرمندانی که پیامک تمدید عضویت رادریافت نموده اند هم نسبت به ارایه مدارک و مستندات اصل به همراه کپی جهت تایید  از سال ۹۵ تا ۹۸(به دلیل کروناارایه مدارک فعالیت سال ۹۹ و ۱۴۰۰ الزامی نمی باشد)به کارشناس مربوطه ‌و دریافت معرفی نامه تمدید عضویت در موعد مقرراقدام فرمایند.

 

صندوق اعتباری هنر :

در فرهنگ بیشتر جوامع وقتی سخن از هنر به میان می‌آید بی توجهی به مادیات و زندگی دنیوی به ذهن متبادر می‌شود. سالیان متمادی هنرمندان ما از عدم امنیت شغلی و مشکلات ناشی از نبود جایگاه مشخص رنج برده‌اند. عدم برخورداری از مزایای یک فرد شاغل در جامعه خصوصا در سال‌های پایانی عمر بیش از هر زمان دیگری دامن‌گیر هنرمندان شده است. در این میان بعد از انقلاب اسلامی با رشد روزافزون مراکز آموزشی و فرهنگی سیل علاقمندان به عرصه فرهنگ، هنر و رسانه فزونی گرفت. در این میان به دلیل تعطیلی پروژه‌های فرهنگی و هنری و یا نشریات موضوع امنیت شغلی و حمایت از کارکنان آن، مسئولان وقت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را به فکر انداخت تا در اندیشه تاسیس نهاد مشخصی جهت حمایت مستمر از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران باشند. مساله‌ای که با اجرایی شدن بیمه تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی و برخورداری از تسهیلات مالی می‌توانست تا حدی به رفع دغدغه‌های موجود بی‌انجامد. در نتیجه صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان با هدف حمایت از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشور بنا به پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی براساس تکلیف برنامه سوم توسعه و در راستای سیاست انتقال بخشی از تصدی‌های دولتی با تصویب هیات وزیران در جلسه مورخ ۱۳۸۲/۰۵/۱۲ رسما تشکیل گردید. صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان فعالیت خود را رسما از فروردین ماه ۱۳۸۳ در ساختمانی متعلق به موسسه فرهنگ و توسعه واقع در خیابان آرژانتین آغاز کرد. در نخستین سال فعالیت ۷۵۶ نفر از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشور به عضویت این صندوق درآمدند. صندوق موسسه‌ای غیردولتی وغیرانتفاعی دارای شخصیت مستقل است که زیر نظر هیات امناء اداره می‌شود.