Print Friendly, PDF & Email

رییس بسیج رسانه استان یزد : تولید محتوای انقلابی یکی از محورهای اصلی جشنواره استانی رسانه ای ابوذر  است و سعی شده تا با انتخاب موضوعات مختلف در جهت محتوای طراز انقلابی حرکت کنیم.

به گزارش پایگاه خبری یزد باما به نقل از خبرگزاری ایرنا – یزد ؛ علی محمد پارسائیان درنشست خبری دومین جشنواره استانی رسانه‌ای ابوذر بیان داشت : امیدآفرینی یکی از موضوعات اصلی دیگر این جشنواره است که با توجه به هجوم دشمنان در جهت کاهش امید مردم ، سعی داریم با تولید محتوای رسانه ای در این مسیر گام برداریم و در مقابل دشمنان بیایستیم.

 دبیر اجرایی دومین جشنواره استانی رسانه ای ابوذر نیز گفت: جشنواره امسال با رویکرد آموزش و تقویت جایگاه رسانه ای استان با هدف اثرگذاری بیشتر در حوزه جهاد تبیین برگزار می شود.

امیررضا زاده با بیان اینکه جشنواره یاد شده در ۱۱ قالب خبری و ۳ محور استانی برگزار می شود، افزود: آثار ارسالی باید از فروردین ماه ۱۴۰۱ تا ۱۵ آبان ماه ۱۴۰۱ تولید و منتشر شده باشد و علاقه مندان می توانند در سه بخش و در هر بخش چهار اثر ارسال کنند.

وی  آخرین مهلت ارسال آثار با جشنواره یاد شده ۱۵ آبان ماه سالجاری بیان و اظهار کرد: این جشنواره در قالب گزارش تحقیقی و تحلیلی ، گزارش خبری ، مصاحبه ، یادداشت و سرمقاله ، تیتر ، اینفوگرافی ، موشن گرافی ، عکس،کلیپ و گزارش ویدئویی، مستند و پادکست برگزار می شود.

رضازاده محورهای جشنواره مذکور را تولید دانش بنیان و اشتغال آفرینی ، جهاد تبیین ، پیوند رسانه و صنعت، مقابله با آسیب های اجتماعی ، دستاوردهای انقلاب اسلامی ، بسیج و حوزه اقدام ، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ، مکتب شهید سلیمانی ، امید و نشاط آفرینی ، خانواده ، جامعه ، فرزند آوری و سبک زندگی ایرانی – اسلامی اعلام کرد و گفت: همچنین تولید محتوا رسانه ای ویژه جامعه ایثارگری یزد، گردشگری یزد با محوریت فرهنگی اسلامی  و دستاوردهای دانش بنیان در حوزه آب و پزشکی یزد از محورهای استانی این جشنواره است.

لازم به ذکر است در اولین جشنواره استانی رسانه ای ابوذر طبق رای هیات داوران منتخبین این جشنواره به شرح ذیل معرفی شدند :

در بخش مصاحبه، محمدرضا جایروند از خبرگزاری صدا و سیما، مریم بهرامی از خبرگزاری تحلیل بازار و ندا دهقانی زاده از خبرگزاری دفاع مقدس رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در بخش تیتر، کاظم شاملو از خبرگزاری ایرنا رتبه سوم و فاطمه شریفی از هفته نامه نگار یزد شایسته تقدیر معرفی شد.

ندا دهقانی زاده از خبرگزاری دفاع مقدس، زینب زارع از خبرگزاری موج و حمید سعیدی از پایگاه خبری یزد رسا رتبه‌های اول تا سوم بخش خبر را کسب کردند.

در بخش گزارش، مریم بهرامی از خبرگزاری تحلیل بازار، فاطمه رهبر یزدی از هفته نامه پرگار رتبه اول و دوم را بدست آورده و رتبه سوم مشترکا به سیده سکینه میرطاهری و محمدرضا جایروند از خبرگزاری صدا و سیما رسید.

رتبه‌های برتر بخش مقاله و یادداشت هم به کاظم شاملو از خبرگزاری ایرنا، امیدحسین مرشدی از پایگاه خبری یزدرسا و فاطمه شریفی از خبرگزاری ایکنا رسید.

مجید دهقانی زاده از خبرگزاری مهر، اعظم السادات میرجلیلی از خبرگزاری ایکنا و محمود یوسفی از باشگاه خبرنگاران جوان به عنوان عکاسان برتر این جشنواره معرفی شدند.

اما در بخش فیلم، سعیده صدیقی از خبرگزاری فارس، زهرا برادران زاده از خبرگزاری فارس و محدثه میرجلیلی از خبرگزاری تسنیم حائز رتبه‌های برتر شدند.

سجاد میرشریف و مهدیه رضایی مهر از معاونت خبر صدا و سیما و همچنین سید محمد حسینی از معاونت فضای مجازی صدا و سیما موفق شدند رتبه‌های اول تا سوم بخش گزارش ویدیویی را از آن خود کنند.

در بخش موشن گرافی هم رضا عباسی مهرآبادی و مهسا زینی از معاونت فضای مجازی صدا وسیما اول و دوم شدند.

گفتنی است در این جشنواره از سید محمد جواد عرفانفر از پایگاه خبری آسیا نیوز، وحیده جلالی از باشگاه خبرنگاران، حمید دهقان از خبرگزاری ایسنا و کبری دانشی از خبرگزاری ایسنا به واسطه بهترین عملکرد در پوشش اخبار جشنواره تجلیل شد.

همچنین از عوامل اجرایی امیر رضا زاده دبیر اجرایی، امیر عباس حیران مدیر روابط عمومی جشنواره و فرزاد فیضی مدیر خانه مطبوعات به پاس همکاری شایسته با دبیرخانه جشنواره تقدیر شد.