Print Friendly, PDF & Email

پایگاه خبری یزد باما‎‌؛به گزارش خبرگزاری مهر، علی غیاثی ندوشن پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب یزد در چارچوب سیاست‌ها و حمایت ها از کتاب و کتابخوانی تخفیف ۴۰ درصدی را در عرضه کتاب‌ها اعمال می‌کند.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه ۵۰۴ ناشر داخلی و خارجی حضور دارند که تا ۲۰ درصد از تخفیف از سوی ناشران اعمال خواهد شد و ۲۰ درصد نیز از سوی حامی برگزاری نمایشگاه که شرکت پیشگامان است اعمال می‌شود.

مدیرکل ارشاد یزد با اشاره به حضور ناشران مستقل و نمایندگی در زمینه‌ کتاب‌های گوناگون داخلی و خارجی اظهار داشت: برای حمایت از فرهنگ نشر و تقویت کتاب‌خوانی و سهولت در تهیه کتاب هفت میلیارد ریال بن کتاب از صبح دهم اسفند همزمان با گشایش نمایشگاه کتاب در بانک مستقر در نمایشگاه در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به حضور ناشران برتر کشوری و بین‌المللی همچنین پیش ‌بینی استقبال مردم از نمایشگاه کتاب، سه میلیارد ریال بیشتر از سال گذشته برای بن کتاب تخصیص داده شده است.

غیاثی با تاکید بر اینکه باید کتاب بیشتر به زندگی مردم ورود پیدا کند تا مشکلات فرهنگی جامعه برطرف شود افزود: شرایط خوبی برای بهره‌مندی از کتاب‌های متعدد با عناوین مختلف در استان در قالب برپایی نمایشگاه فراهم شده که با استقبال گسترده مردم روبرو خواهد شد.

وی تصریح کرد: هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب یزد با حضور ۵۰۴ ناشر داخلی و خارجی و نمایندگی های ناشران از دهم تا شانزدهم اسفندماه در ۳۰۵ غرفه و نزدیک به ۵۰ هزار عنوان کتاب پذیرای عموم خواهد بود.

وی با اشاره به برنامه‌های جنبی نمایشگاه کتاب یزد عنوان کرد: فعالیت‌های جنبی ترویجی با هدف ترویج و توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی در حاشیه نمایشگاه دیده شده است که از جمله برپایی غرفه نذر کتاب در حاشیه نمایشگاه است.

این مسئول ادامه داد: خیرینی که تمایل دارند کتاب را هدیه کنند می‌توانند با تامین هزینه کتاب در این غرفه نسبت به کار خداپسندانه خود اقدام کنند.

وی بیان داشت: نقد و بررسی کتاب، رونمایی از کتاب، شاهنامه‌خوانی، امضای کتاب و دیدار با برخی فرهیختگان و بزرگان فرهنگ و قلم از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده در قالب فعالیت‌های جانبی نمایشگاه است.

غیاثی افزود: همچنین همچنین غرفه تست روخوانی و تندخوانی کتاب نیز در قالب فعالیت‌های جنبی کتاب در این نمایشگاه دیده شده که در کنار فعالیت‌های فوق انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: غرفه نظرسنجی در مورد کتاب‌ها و ناشران، غرفه ثبت خاطرات و غرفه سفیران دانایی نیز از دیگر فعالیت های جانبی هشتمین نمایشگاه کتاب است.