Print Friendly, PDF & Email

کتاب «میبد در سروده‌ها» شامل ۱۳۳ قطعه شعر از شعرای کشور در باره این شهرستان به زیور طبع آراسته و منتشر شد.

پایگاه خبری یزد باما ؛کتاب «میبد در سروده‌ها» تالیف عباس آزادی متخلص به “آزاد میبدی” و مشتمل بر شعرهایی در قالب‌ها و سبک‌های مختلف از شعرای کشور در باره آثار باستانی ، صنایع دستی ، آداب و رسوم و مردم شهر تاریخی میبد است.

مولف  در مقدمه کتاب آورده  است: میبد به شهر سفال و سرامیک و زیلو مشهور است و در سال ۹۷ نیز به عنوان شهر جهانی زیلو انتخاب شد ، این شهرستان در مسیل رودخانه های قدیمی و در کنار مسیر قدیمی ری – کرمان قرار دارد.

وی در ادامه میبد را شهری معرفی کرده که به خاطر داشتن بناها و بافت تاریخی ارزشمند در فهرست میراث فرهنگی کشور به ثبت رسیده است.

آزادی در بخشی از مقدمه کتاب از مشاهیر برخاسته از خطه میبد از جمله ابوالفضل رشید الدین میبدی صاحب تفسیر گرانبهای «کشف الاسرار و عده الابرار» قاضی میرحسین از علمای دوره صفویه و آیت الله حاج شیخ عبدالکریم حائری موسس حوزه علمیه قم نام برده‌ است.

وی در ادامه  متن مقدمه کتاب از آیت الله اعرافی امام جمعه میبد برای حمایت از حوزه فرهنگ و ادب شهرستان و همچنین شعرای کشور که اشعار خود در باره میبد را برای چاپ در کتاب ارسال کرده‌اند ،  قدردانی کرده‌ است.

کتاب میبد در سروده ها در قطع رقعی ، مصور و ملوان  و در تیراژ ۲ هزار نسخه منتشر گردیده و دارای مقدمه منظوم سروده علی عابدینی شاعر بدیهه سرای میبد است.