Print Friendly, PDF & Email

برنامه حمایتی اداره‌کل هنرهای نمایشی از تولید آثار نمایشی برای عرضه در فضای مجازی در قالب اطلاعیه شماره ۷ منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری یزد باما به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد به نقل از اداره کل هنرهای نمایشی، در متن اطلاعیه شماره ۷ این اداره‌کل با عنوان «حمایت از تولید آثار نمایشی برای عرضه در فضای مجازی» چنین آمده است:

«اداره‌کل‌هنرهای ‌نمایشی با توجه به وضعیت ناشی از شیوع ویروس کرونا درنظردارد با هدف حمایت از فعالیت هنرمندان برای تولید و عرضه آثار نمایشی و همچنین تقویت روحیه امید و نشاط در جامعه تعدادی نمایش را  برای  بازتولید و یک اجرا جهت ضبط حرفه ای و پخش از بستر‌های ‌ارائه آثار در فضای مجازی  مورد حمایت قرار دهد. گام نخست این طرح، شامل تعدادی از آثاری خواهدبود که در(بهمن، اسفند۹۸ و فروردین، مهر، آبان۹۹) بر اساس مستندات در تهران و استانها آماده اجرا بودند و به خاطر تعطیلی فعالیت ها ازروند تولید واجرا باز ماندند.

شرایط و اولویت ها:
۱- این حمایت مربوط به آثاری است که فرایند تولید آنها در (بهمن ،اسفند۹۸ و فروردین، مهر ،آبان ۹۹) انجام شده امااجرا نشده اند و امکان باز تولید آنها دریک بازه زمانی حداکثر ۱۵روزه  برای یک اجرا وضبط تصویری قابل انجام باشد.
۲- آثار به لحاظ طراحی تولید و اجرا ،امکان رعایت بیشترین حد از پروتکل‌های بهداشتی در فرایند تمرین و اجرا را داشته باشند.
۳- اولویت انتخاب با آثاری است که متن آنها ایرانی باشد.
۴- محدودیتی برای ارائه آثار عروسکی و کودک‌و‌نوجوان وجود ندارد.
۵- آثار اجتماعی با رویکرد امید‌بخش در اولویت انتخاب خواهد بود.
۶- آثار کمدی مورد استقبال قرار می‌گیرد.

پخش آثار:
پس از ضبط حرفه‌ای با کیفیت آثار نمایشی در توافق با کارگردان، پخش اثر از سامانه های موجود انجام خواهد شد.

حمایت‌ها :
۱- مبلغ حمایت از هر اثر  تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال است، که با توجه به وجوه مختلف تولید اثرِ نمایشی تعیین  خواهد شد.
۲-در تهران علاوه بر تماشاخانه‌هایی که قرار بر اجرای اثر در آن مکان بوده، با توجه به تقاضاها در صورت موافقت مدیران تالارهای تحت پوشش اداره‌کل ‌هنرهای‌نمایشی (مجموعه تئاتر‌شهر، تماشاخانه سنگلج و تالار هنر) امکان استفاده از این تالارها نیز برای اجرا و ضبط آثار وجود دارد.

فرایند ثبت تقاضا:
ثبت تقاضا از طریق مراجعه به بخش «حمایت از تولید آثار نمایشی برای عرضه در فضای مجازی» در درگاه ایران تئاتر به نشانی (http//www.theater.ir) از تاریخ ۱۵ آذر  تا ۳۰ آذر۹۹  امکان پذیر خواهد بود.
متقاضیان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق ایمیل thmajazi@gmail.com و شماره تلفن‌های ۵-۶۶۷۰۵۱۰۱ (داخلی ۲۱۴) و۶۶۷۳۱۴۱۹ با واحد «توسعه فعالیت‌های هنرهای‌نمایشی در فضای مجازی» ارتباط برقرار کنند.»

متقاضیان می توانند با کلیک روی اینجا فرم حمایت از تولید آثار نمایشی برای عرضه در فضای مجازی را تکمیل کنند.