Print Friendly, PDF & Email

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد در نشست هم اندیشی با روسای انجمن های هنری استان که با حضور نماینده یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی برگزارشد،اظهاراشت: جامعه ای که تنها توسعه فیزیکی دارد، جسمی فاقد روح است.

مجید جوادیان زاده افزود: جامعه ای که تنها توسعه فیزیکی و مادی دارد و به سمت مدرنیته یک بعدی حرکت می کند،جسمی فاقد روح است وهنر روح کالبد انسانی است که سرزندگی، نشاط و شادابی را به همراه دارد.
وی با اشاره به وضعیت فرهنگی و هنری استان یزد، افزود: باور داریم گفت و گوی مستقیم هنرمندان و مسئولان، سوءتفاهم را حل و مشکلات را برطرف می کند.
جوادیان زاده با بیان اینکه با ذهن خوانی بسیاری از اتفاقات مثبت روی نخواهد داد اظهار امیدواری کرد: در قالب این گفت و گو و هم فکری ها، هنرمندان و مسئولان فرهنگی به زبان و بیان مشترکی دست یابند.
همچنین محمود دهقان هراتی معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزداظهار داشت: ظرفیت های فرهنگ و هنری استان نسبت به استان های همجوار مطلوب است.
وی با تاکید بر افزایش تولید هنری استان، بیان داشت: ظرفیت های فرهنگی و هنری استان یزد رو به بهبود است و این ظرفیت نسبت به جمعیت استان های همجوار، مطلوب است.
وی در ادامه افزود: در حوزه های آموزشی نیز اقدامات قابل توجهی روی داده است هر چند از لحاظ زیرساختی و امکانات نیز دچار مشکلات عدیده ای هستیم. زیرساخت ها فراهم باشد؛ تولیدات بیشتری خواهیم داشت.
دهقان هراتی نداشتن ساختمان تئاتر شهر، موزه هنرهای معاصر، کمبود فضای هنرستان ها، نداشتن سالن تخصصی پخش فیلم انجمن سینماهای جوان و موسیقی و… را بخشی از محدودیت های پیش روی هنرمندان استان یزد دانست.
گفتنی است در این نشست روسای انجمن های هنری فعالیت های تجسمی، نمایشی، گرافیک، موسیقی، خوشنویسی، سینما، شعر و عکاسی به بیان دغدغه ها و مشکلات خود پرداختند.