Print Friendly, PDF & Email

مجید دهقانی‌زاده عکاس یزدی در بین برترین‌های جشنواره عکس « سرو روان » قرار گرفت.

پایگاه خبری یزد باما ؛ برگزیدگان جشنواره عکس «سرو روان» هم‌زمان با سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی معرفی شدند و مجید دهقانی‌زاده عکاس یزدی هم در بین برترین‌های این رویداد هنری قرار دارد.

وی که در بخش حرفه‌ای این جشنواره شرکت کرده بود به سوژه عکاسی خود اشاره کرد و گفت: در مراسم سالگرد شهید سلیمانی، مردم با شور و اشتیاق با تمثال ایشان عکس یادگاری می‌گرفتند و گویی خودشان را در کنار سردار حس می‌کردند، من هم در آن لحظه سعی کردم عشق و ارادت مردم به ایشان را از دریچه دوربین به تصویر بکشم و امیدوارم همواره پیرو مکتب آن شهید والامقام باشیم.

دهقانی‌زاده ضمن ابراز خرسندی از برگزیده شدن اثرش بیان کرد: بسیار خوشحال شدم که این عکس دیده می‌شود. چرا که عکس‌ها از طریق شبکه‌های اجتماعی در سراسر جهان منتشر می‌شود و به دست مخاطب اصلی خود می‌رسد.

وی افزود: امیدورام با نابودی ویروس کرونا، دوباره شاهد برپایی نمایشگاه‌های عکس و آثار تجسمی در یزد باشیم.

جشنواره عکس «سرو روان» به همت خانه عکاسان ایران و با موضوع عکاسی از جلوه‌های عشق خالص و کم‌نظیر مردم به شهید حاج قاسم سلیمانی و زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره سردار دل‌ها، دی‌ماه سال گذشته در ایام سالگرد شهادت ایشان برگزار و در همان موعد مشخص، داوری آثار انجام شد اما به دلیل شیوع مجدد ویروس کرونا و موج‌های پی‌درپی، با وقفه مواجه شد و اکنون با توجه به کاهش اپیدمی بیماری و امید به برگزاری نمایشگاه، همزمان با دومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها، برگزیدگان آن معرفی شدند.

این جشنواره در سه بخش حرفه‌ای، مردمی (عکاسی با تلفن همراه) و نوجوان ۱۳ تا ۱۸ سال و با حضور ۱۳۱ عکاس از سراسر کشور برگزار شد و حدود هزار فریم عکس از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره رسید که پس از داوری، حدود ۱۳۰ عکس از ۶۷ عکاس انتخاب شد.

مجید دهقانی‌زاده متولد ۱۳۶۳ در یزد، دارای مدرک کاردانی عکاسی خبری است. او فعالیت هنری خود را در زمینه عکاسی از سال ۱۳۹۰ با همکاری با مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های استانی و کشوری آغاز کرد.

وی که سابقه حضور در چندین نمایشگاه عکس گروهی را در کارنامه دارد، علاوه بر تدریس عکاسی در آموزشگاه‌های هنری، در جشنواره‌های مختلف عکاسی و مطبوعاتی نیز حائز رتبه‌های برتر شده است.