استاندار یزد:
Print Friendly, PDF & Email

استاندار یزد در دومین یادواره شهدای خبرنگار استان، رسالت رسانه‌ها را روشنگری و هدایت خواند و گفت: این در حالیست که شهدا، خود به تنهایی رسانه هستند و چون شمعی در محفل بشریت، راه را به ما نشان می‌دهند.

به گزارش پایگاه خبری یزدباما به نقل از خبرگزاری ایسنا-یزد؛«مهران فاطمی» در این یادواره که شامگاه سه شنبه ۳۱ مردادماه ۱۴۰۲ مصادف با شام شهادت حضرت رقیه(سلام الله علیها)‌ در آستان مقدس امامزاده سید جعفر محمد(علیه السلام) شهر یزد برگزار شد، ضمن تسلیت ایام عزاداری اباعبدالله الحسین(علیه اسلام)، اظهار کرد: شهدا آمادگی خود را برای قطعه قطعه شدن در راه خدا اعلام کردند و خدا نیز به پاس این تلاش و مجاهدت، جان‌ها و نفوس آنان را خرید.

وی با اشاره به نورانیت مقام شامخ شهدا، گفت: این شهدا اکنون پس از سالها رفتنشان، نورانیت خود را سخاوتمندانه جهت بهره‌برداری در همین مجالس و یادواره‌ها در اختیار ما قرار می‎دهند.

فاطمی به وجود دو عالم بیشتر شناخته شده شامل عالم جسم و ماده و عالم روح و روان و نظم و قوانین حاکم بر آنها اشاره و افزود: البته عالم سومی به نام عالم نور نیز وجود دارد که بر دو عالم دیگر احاطه دارد و قواعد خاص خود را دارد که در قران نیز به آن اشاره شده است.

وی با بیان این که رنگ خدایی دادن به کارها باعث ایجاد نورانیت در اعمال می‌شود، به فضای نورانی جبهه‌های دوران دفاع مقدس اشاره و بیان کرد: این که رزمندگان دوران دفاع مقدس پس از جراحت و زحمی شدن در جبهه نبرد و کسب بهبودی، بلافاصله با شوق و ذوق به جبهه‌ها بازمی‌گشتند به دلیل همین نورانیت بود.

استاندار در بخش دیگری از سخنانش شهدا را به تنهایی یک رسانه دانست و تصریح کرد: رسالت رسانه، روشنگری و هدایت است و شهدا شمع محفل بشریت هستند که راه را به ما نشان می‌دهند.

فاطمی گفت: دولت سیزدهم، خود را وفادار و مدیون شهدا، رهبر کبیر انقلاب خمینی بزرگ(ره)، رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردم عزیز می‌داند.

«حسین زارع کمالی» فرمانده سپاه الغدیر استان یزد نیز در این مراسم با بیان این که هر آنچه امروز در کشورمان داریم از عاشورای حسینی است، تصریح کرد: اگر الگوگیری از قیام امام حسین(علیه السلام) نبود، انقلاب اسلامی به پیروزی نمی‌رسید و امروز وظیفه ما به عنوان عماران ولایت، یاری مالک اشتر زمان است چرا که مالک اشتر تا زمان یاری عمارها پیروز میدان خواهد بود.

وی با اشاره به اقتدار نظامی کشورمان که اخیراً شاهد برخی جلوه‌های آن در تنگه هرمز بودیم، گفت: این اقتدار تا زمانی برقرار است که عمارهای زمان در جنگ شناختی امروز، مالک اشتر دوران را یاری کنند.

زارع کمالی یکی از مهمترین دلایل بروز حوادث عاشورا را خالی شدن جامعه از حق و حقیقت و بازگشت به عقب جامعه از خطوط ترسیم شده توسط پیام اکرم(ص) پس از ۶۰ سال ذکر کرد و گفت: اگر امروز نیز خوب عمل نکرده و جهاد تبیین نکنیم، همه محورهایی که امام راحل(ره) برای جامعه اسلامی طراحی کرده و بیش از ۲۷۰ هزار شهید برای آن تقدیم شد، به عقب بازخواهد گشت.

فرمانده سپاه الغدیر مهمترین راهکار مقابله با جنگ ترکیبی امروز با دشمن را جهاد تبیین خواند و با بیان این که همگی در قبال این مسئولیت خطیز وظیفه داریم، گفت: گام مهم در تحقق جهاد تبیین، جهاد امیدآفرینی در این جنگ نابرابر دشمن است و برای موفقیت در آن باید جهاد خدمت‌رسانی در جامعه را رقم بزنیم.

«علی‌محمد پارسائیان» مسئول بسیج رسانه استان یزد نیز با اشاره به برگزاری این یادواره پس از چندین سال پیگیری و برگزاری آن با همکاری فرماندهی ناحیه مقاومت مرکری یزد، اهمیت برگزاری این قبیل یادواره‌ها در جریان جنگ ترکیبی دشمن را یادآور شد.

وی به تلاش دشمن از طریق رسانه‌های معاند در قالب جنگ ترکیبی با هدف ناامیدی و غفلت جامعه از برکات و دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی اشاره و تاکید کرد: در همین راستا نیز مقام معظم رهبری تاکید زیادی بر جهاد تبیین و امیدآفرینی در جامعه دارند و رسانه پیش قراولان و افسر خط مقدم در این عرصه هستند.

پارسائیان گفت: همگی وظیفه داریم برای حفظ و ترویج عقاید اسلام و نظام، این رسالت سنگین را بر دوش بگیریم و در این راه از شهدای خبرنگار تاسی گرفته و ادامه‌دهنده راه آنان باشیم.

وی با اشاره به شناسایی ۱۳ شهید رسانه در استان یزد و تلاش برای تدوین آثار و فعالیتهای آنها در دوران دفاع مقدس، گفت: یکی از این شهدای شاحص شهید حمید دانشجو» است که عکس‌های خبری و آثار وی در قالب کتابی با عنوان «خون نگار» تدوین و در این مراسم رونمایی خواهد شد.

مسئول بسیج رسانه استان با اشاره به نقش موثر شهید آوینی سید شهیدان اهل قلم در روایتگری ایثارگری‌های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس به عنوان یکی از مهمترین منابع دسترسی امروز نسل جوان به افتخارات آن دوران،‌ از رسانه‌ها خواست با تاسی از این شهید بزرگوار در مسیر جهاد تبیین و معرفی این شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنند.

رونمایی از کتاب «خون نگار»، اهدای ۱۳ سری جهیزیه به نوعرسان بی بضاعت به یاد ۱۳ شهید خبرنگار استان، برپایی نمایشگاه اسوه، اجرای گروه‌های سرود «فجر جاوید»، «میعاد یزد» و «پایگاه مقاومت بسیج فاطمه الزهرا(س)» و پخش کلیپی از مادر شهید «احمد اخباریه» از سهدای خبرنگار استان، از دیگر برنامه‌های این یادواره بود.