Print Friendly, PDF & Email

در نخستین کنگره بین‌المللی شعر رضوی «در مسیر خراسان» از کتاب «اشعار محمود» مجموعه شعر محمود ملک‎‌‌ثابت رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری یزد باما به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان یزد، همزمان با سالروز میلاد باسعادت امام رضا (ع) در اولین کنگره بین‌المللی شعر رضوی «در مسیر خراسان» با حضور مسئولین استان یزد و جمعی از شاعران از کتاب «اشعار محمود» مجموعه اشعار محمود ملک‎‌‌ثابت از شاعران پیشکسوت استان یزد رونمایی شد.
در این کتاب گزیده اشعار آئینی و انقلابی این شاعر و نویسنده در ۲۰۴ صفحه با قطع رقعی منتشر شده که شامل غزل، مثنوی، قطعه، رباعی و دوبیتی است. برخی از شعرهای این کتاب نیز به صورت نوحه در مجالس و محافل حسینی طنین انداز شده است.
این اثر به همت دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان یزد توسط انتشارات سوره مهر چاپ و روانه بازار کتاب شده است.
این شاعر آئینی در سال ۱۳۹۵در چهاردهمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی در بندرعباس مورد تقدیر قرار گرفته بود.
کتاب «روزگار محمود» مجموعه خاطرات محمود ملک‌ثابت که به سبک‌ زندگی یزدی‌ها و تاریخ معاصر دارالعباده می‌پردازد و «با کاروان نینوا»؛ سفرنامه عتبات عالیات از دیگر آثار این شاعر و نویسنده است.
همچنین کتاب «آسیب شناسی مرثیه‌خوانی» اثر غلام‌حسن رفیعا و مجموعه شعر عاشورایی «باغ ارغوان»(عاشورا در شعر امروز یزد) به همت و کوشش وی چاپ و منتشر شده است.
محمود ملک‌ثابت متخلص به «ثابت» متولد ۱۳۲۱در یزد و دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات فارسی است.
وی رییس اسبق حوزه هنری استان یزد است که این نهاد را در سال ۱۳۷۴ در یزد راه‌اندازی کرد و در مدت خدمت خود منشأ خدمات فراوان بود.
این شاعر مردمی و انقلابی همچنان در عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی، هنری و ادبی فعال و پرتلاش است.
علاقه‌مندان می‌توانند کتاب «اشعار محمود» را از نمایندگی‌های انتشارات سوره مهر و حوزه هنری یزد تهیه کنند.
در اولین کنگره بین‌المللی شعر رضوی «در مسیر خراسان» که در یزد برگزار شد علاوه بر شاعران استانی و کشوری از جمله زکریا اخلاقی و سعید بیابانکی، شاعرانی از کشورهای پاکستان، هند و تایلند هم حضور داشتند.