کتاب نمایشنامه «رازی بین من و تو» به قلم «محمد رضا امیرخانی
Print Friendly, PDF & Email

کتاب نمایشنامه «رازی بین من و تو» به قلم «محمد رضا امیرخانی» هنرمند پیشکسوت یزد یکی از کتب نمایشنامه از انتشارات سوره مهر است که در نمایشگاه بین المکللی کتاب امسال معرفی و عرضه خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری یزدباما به نقل از خبرگزاری ایسنا – یزد ؛ در نمایشگاه کتاب امسال، سه کتاب نمایش‌نامه با عنوان‌های «رازی بین من و تو»، «در تنم زمستان شد» و «روایت نه چندان پیچیده از یک عشق به طعم شمشیر» از انتشارات سوره مهر کتاب حضور خواهند داشت.

«رازی بین من و تو» به قلم «محمدرضا امیرخانی» تصویری از زندگی علی، جانباز اعصاب و روان است. علی هنرمند پتینه‌کاری است که در جبهه‌های جنگ دچار موج انفجار شدیدی شده و همچنان با این توهم که هم‌رزمش را کشته، دچار عذاب وجدان است. در ادامه دکتر بخشی برای رهایی او از این توهم دست به کار می‌شود.

پیش از این در هفته هنر انقلاب، مراسم رونمایی و نمایشنامه خوانی از اثر «محمد رضا امیرخانی» در حوزه هنری استان یزد  با استقبال خوب هنرمندان، مسئولان و عموم مردم برگزار شده بود.

قرار است این کتاب  با شمارگان ۳۰۰ نسخه در سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه شود.

گفتنی است؛ «در تنم زمستان شد» نیز اثری از «مصطفی سیفی»، برشی از زندگی رونیا یک دختر کرد ایزدی است که چند سال اسیر داعش بوده و اکنون پس از فرار از دست داعش به آلمان گریخته، اما یک روز مرد داعشی که سال‌ها رونیا را اسیر کرده، وارد خانه او می‌شود.

«روایت نه چندان پیچیده از یک عشق به طعم شمشیر» نمایشنامه دیگری است که به قلم «محمدرضا آریان‌فر» به چاپ رسیده است. این کتاب شامل چهار نمایشنامه شامل «روایت نه چندان پیچیده از یک عشق به طعم شمشیر»، «آن‌گاه که خدا از دهان سنگ ترانه می‌خواند»، «کسی در خواب‌هایم قدم می‌زند» و «سراغ خواب‌هایم را از باد بگیر» است.