Print Friendly, PDF & Email

هنرمندان عرصه نمایش استان یزد اقدام به اجرای نمایشی تحت عنوان “دل لرزه” جهت آزادی زندانیان جرائم غیرعمد کردند.

به گزارش پایگاه خبری یزد باما به نقل از خبرگزاری ایرنا یزد؛نمایش دل لرزه اثر نمایشی است به موضوع اخذ گذشت و رضایت درخصوص یکی از پرونده های قتل و سانحه قطار مسافربری مشهد به یزد می پردازد.

این نمایش به تهیه کنندگی سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد به مناسبت ماه صفر به روی صحنه  می رود و هر شب در پایان این نمایش گلریزانی جهت آزادی زندانیان جرائم غیرعمد برگزار می شود.

تماشاچیان این نمایش مبالغ مورد نظر خود جهت این امر خداپسندانه را به ستاد دیه استان اهدا می کنند.

کارگردان این اثر گفت: موضوع این نمایش درباره حادثه اخیر قطار مشهد به یزد است و داستان درباره فردی است که قتل غیرعمد را انجام می‌دهد و فردی دیگر برای رضایت گرفتن خانواده مقتول تلاش می‌کند؛ پنج بازیگر در این نمایش حضور دارند و در این نمایش بحث کرامت امام رضا (ع) در بخشش قاتل به نمایش گذاشته می‌شود.

مجتبی لاله زاری در ادامه افزود: این اثر به قلم سیدعلی موسویان و با بازی سیدهادی آقابزرگی، سعید خبیری، امین دلپذیر، طاهره هنزایی، مجتبی لاله زاری و با طراحی نور رامین راستجو و آهنگسازی و صدای مجتبی هراتی به روی صحنه رفته است.

لاله زاری سه سال گذشته اثر نمایشی عامدانه، عاشقانه، قاتلانه را نیز با تهیه کنندگی مجید ذهبی به روی صحنه برده بود و تمامی عواید آن اثر نیز صرف آزادی زندانیان جرائم غیرعمد شد.

موضوع نذر فرهنگی در قالب اثر های نمایشی چند سالی است که در استان یزد برگزار می شود و هنرمندان عرصه تئاتر قسمتی از عواید فروش یا تمامی فروش نمایش خود را به امر آزادی زندانیان جرائم غیرعمد اختصاص می‌دهند.

 تاکنون اثرهای ( عامدانه، عاشقانه، قاتلانه)، (خشکسالی و دروغ)، (نوای دل)، (قند خون)، ( بی نشون) و هم اکنون نیز دل لرزه در این پویش نذر فرهنگی با ستاد دیه استان یزد همکاری کردند.