مدیر مرکز تولیدات کوتاه سازمان سینمایی حوزه هنری:
Print Friendly, PDF & Email

مدیر مرکز تولیدات کوتاه سازمان سینمایی سوره از حمایت این مرکز از استعدادهای هنری در استان‌ها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری یزدباما به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان یزد، محدثه پیرهادی مدیر مرکز تولیدات فیلم کوتاه سازمان سینمایی حوزه هنری در نشست با اعضای باشگاه فیلم «ضُحی» حوزه هنری یزد اظهار داشت: این مرکز از استعدادهای هنری و سینمایی در استان‌ها حمایت می‌کند.
وی با اشاره به حضور استعدادهای جوان و نوجوان در این باشگاه گفت: بی‌شک آینده روشنی در انتظار این گروه است زیرا هدف، تخصص،‌ برنامه و مسیر خود را در حوزه فیلم‌سازی و سینما تعیین کرده‌اند و به نظر من این جمع با انگیزه‌های دینی و انقلابی، ترکیبی صحیح و کامل را تشکیل داده‌اند که امیدوارم تلاش آنها به تولید آثار مؤثر منتهی شود.
پیرهادی با بیان اینکه از مطالبات این فیلم‌سازان جوان مشخص بود که ساخت آثار تجربی و غیرسفارشی برایشان اهمیت زیادی دارد، افزود: با آموزش و ارتباط مؤثر آنان با کارشناسان و بهره‌گیری از تجربه اساتیدی که در این حوزه فعالیت می‌کنند و همچنین حمایت نهادهای فرهنگی هنری اتفاقات خوبی در عرصه فیلم‌سازی یزد رقم خواهد خورد.
مدیر مرکز تولیدات کوتاه سازمان سینمایی سوره ادامه داد: تلاش می‌کنیم در زمینه آموزش و رشد و ارتقاء دانش اعضای باشگاه فیلم و علاقه‌مندان سینما در استان نشست‌های تخصصی و کارگاه‌های متنوع با حضور استادان مجرب در حوزه هنری یزد برگزار کنیم، همچنین زمینه ارتباط و مشاوره بَرخط با برخی اساتید نیز مقدور خواهد بود که به حرفه‌ای‌تر شدن فضای کاری آنان کمک می‌کند.
پیرهادی بر افزاش تولید فیلم کوتاه در باشگاه فیلم حوزه هنری یزد تأکید کرد و گفت: ویژگی مشترک تمام فیلم‌های کوتاه تولیدی این باشگاه که مشاهده کردم برخورداری از ایده‌ خوب، بدیع و لحن درست و جذاب بود و مشخص بود که اثر بر مبنای فکر و اندیشه‌ طراحی و ساخته شده است.
وی با اشاره به اینکه این آثار از بسیاری از نمونه‌هایی که پیش‌تر دیده‌ام جلوتر بود، بیان کرد: این مهم نشان دهنده وجود استعدادهایی است که اگر جدی‌تر روی آنها سرمایه‌گذاری شود و درست هدایت شوند بی‌شک به هنرمندهای مؤثری در جامعه تبدیل خواهند شد.
مدیر مرکز تولیدات فیلم کوتاه سازمان سینمایی حوزه هنری ادامه داد: این سازمان قصد دارد در پنج استان به صورت متمرکز کار جدی در حوزه فیلم انجام دهد و بدیهی است که بر مبنای فضای موجود در استان کار خود را انجام خواهد داد.
پیرهادی اضافه کرد: در استان‌هایی که فضای فیلم‌سازی در آن پررنگ‌تر است بر مبنای تعریف پروژه و هدایت طرح‌ها و در استان‌هایی که فضای فیلم‌سازی در آن کم‌رنگ است اما علاقه‌مندان به این فضا حضور دارند در حوزه آموزش فعال خواهیم بود.
وی افزود: در همه استان ها بر مبنای وضعیت فعلی آن‌ها و توانمندی و مسیری که طی شده برنامه داریم و با توجه به فازبندی صورت گرفته عمل خواهیم کرد.
در ابتدای این نشست مدیر مرکز تولیدات فیلم کوتاه سازمان سینمایی سوره با هنرمندان باشگاه فیلم «ضُحی» آشنا شد و در جریان روند تولیدات و برنامه‌های آن قرار گرفت.
در این نشست همچنین تعدادی از آثار تولیدی باشگاه به نمایش درآمد و فیلم‌سازان نیز دیدگاه‌ها، نظرات و دغدغه‌های خود را بیان کردند.