Print Friendly, PDF & Email

پایگاه خبری یزد باما؛ نمایش «یک شاخه گل سرخ» به کارگردانی «زمان ارکمان» از شب گذشته 9 آذرماه 1394 در تالار هنر استان یزد به روی صحنه رفت.

«زمان ارکمان» در گفتگو با خبرنگار یزدباما درباره روایت این نمایش گفت :یک شاخه گل سرخ روایتی از کاراکتر شمر است که در عصر امروز ما قدم گذاشته و به دنبال پاسخ سوال هل من ناصر ینصرنی امام حسین علیه السلام است،این نمایش دارای3 اپیزود است که هرکدام به نحوی با این سوال برخورد میکنندو واکنش کاراکترهای مختلف را با این امر به تصویر میکشد.

کارگردان نمایش «یک شاخه گل سرخ» افزود:  کار دور خوانی نمایش از 10مهرماه در تالار هنر آغاز شد که بدلیل حضور بازیگران این کار درجشنواره تئاترسوره ماه در تهران تمرینات اصلی از 20 مهر شروع شد و بعد ازچندجلسه تمرین،ادامه تمرینات به تالارشرف انتقال پیدا کرد وتا یکم آذرماه در آن سالن تمرین داشتیم .

«ارکمان» ادامه داد : در تاریخ 1394/9/3 نمایش «یک شاخه گل سرخ »توسط شورای صدور پروانه نمایش در تالار هنر یزد، مورد بازبینی قرار گرفت  و از نهم آذرماه هم درخدمت همشهریان عزیز برای اجرای عموم هستیم.

«زمان ارکمان»  در مورد علت انتخاب این متن نیز این چنین گفت :همیشه یکی از دغدغهای اصلی من این متن بود،همیشه ازخودم سوال می کردم  اگر من در آن زمان و در آن واقعه  صحرای کربلا بودم اصلا کدام طرفی بودم؟اگه با افرادیکه  که تا شب قبل عاشورا با امام حسین بودن میبودم چکار میکردم؟زمانی که امام حسین حقایق فردا را برای یارانشان آشکار کردند رفتارم چه بود؟رضایت میدادم و یا فرار را بر قرار ترجیح میدادم یا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بعد با مواجهه با این متن و  دید متفاوتی که از نگاه من نسبت به مسئله و واقعه کربلا داشت جذابیت خاصی را برایم رقم زد.

وی در پایان خاطر نشان کرد : امیدوارم که تماشاچی ما با سالن های نمایشی آشتی کند و شاهد استقبال مردم  از این نمایش  باشیم.

لازم به ذکر است نمایش «یک شاخه گل » از دوشنبه 9 آذرماه 94 الی …. ساعت 19 تالار هنر واقع در بلوار شهید صدوقی – روبروی بانک مهر اقتصاد کوچه تالار هنر به روی صحنه خواهد رفت.

شناسنامه نمایش :

نام نمایش : «یک شاخه گل سرخ»

کارگردان : «زمان ارکمان»

نویسنده : سیروس همتی

مشاورکارگردان:علی جاور

دستیارکارگردان:حسام افروز

منشی صحنه آزیتا دهقانی

مدیرصحنه:سیدعلی قریشی

بازیگران : مرتضی نسیم سبحان،علی جاور،فاطمه دهقان،حسام افروز،فاطمه السادات عسکری،مینا السادات مشتاقیان

طراحان صحنه:«زمان ارکمان» -مهدی سیاه زاده

ساخت ویدئوگرافیک وتیزر:حمیدرضاشهامتی
طراح نور:احسان نیک محضر،اجرای نور/مسئول تالار:حسین زارع

طراح و ایده پرداز محسن احمدی عکاسی پوستر سید مجتبی موسوی ،کارگاه عکس ردمون
طراح موسیقی و آهنگساز:حسین افروز
نوازندگان:
کمانچه/ویالون:امیرمشروطه
دف:حسین افروز
پیانو:میلادامینی
ویالون سل:امیدسهیلی
سنج و دمام :احسان توکل
آوا و آواز:مجتبی هراتی
خواننده تیتراژ:محمدعلی وطن خواه
ضبط: استدیو موتیف

روابط عمومی و هماهنگی:محمدرضا گلشن

اجرای نمایش یک شاخه گل به کارگردانی زمان ارکمان

اجرای نمایش یک شاخه گل به کارگردانی «زمان ارکمان»